Regióny

Región Stredné Slovensko

 

Za horami za dolami, tam v kraji bohatom na prírodné krásy a históriu, leží v samom srdci región Stredné Slovensko. Nenájdeš v ňom však len stred Slovenska, no priam samotný stred Európy. Túlajúc sa po kopcoch a pláňach, narazíš na majestátne hrady, ktoré majú čo rozprávať o niekdajšej sláve kráľovských miest, kde ťažila sa od svitu do mrku meď, striebro ba aj zlato. Krajina však ponúka aj iné bohatstvá zeme, akými sú napríklad termálne pramene. Skutočný prales či vyhasnutá sopka? Región Stredné Slovensko ti vskutku veľa možností ponúka.

 

Zisti viac

 

Región Banská Štiavnica

 

Za horami za dolami v krajine opradenej mýtmi a legendami. Kamenné mesto vrastené do kopcov, obklopené drsnou a nádhernou prírodou, kde baníci po stáročia s nasadením a húževnatosťou vynášali na povrch poklady zeme. Krajina kde ľudia dokázali zdolať všetky nástrahy, ktorými ich príroda skúšala a výsledkom je takmer rozprávkový súzvuk. Objavte nezvyčajný svet baníckej kultúry, región so starými baníckymi osadami a magickou prírodou. Okúpte sa v čarovných tajchoch, vychutnajte si ich energiu, alebo vyskúšajte liečivé účinky okolitých termálnych prameňov. Pohostinnosť súčasného regiónu bude vaším zázemím.

 

Zisti viac

 


 

Ďalšie zážitkové vlaky

Premeňte jazdu vlakom na neopakovateľný zážitok. Vyberte si niektorý z historických vláčikov a poďte objavovať!

HOREHRONIE

Horehronský expres

Krásnou prírodou, unikátnymi tunelmi, majestátnymi viaduktmi budete môcť vnímať čaro a krásy krajiny uprostred Slovenska.

KREMNICA

Banícky expres

Vydajte sa s nami do kraja striebra a zlata. Čakajú na vás krásne výhľady na okolité vrchy ako aj pochúťky miestnych výrobcov.

ČIERNY BALOG

Čiernohronská železnica

Príďte spoznávať nádhernú prírodu Slovenského Rudohoria a odvezte sa vláčikom po malebnej úzkorozchodnej železničke.

RIMAVSKÁ SOBOTA

Zbojnícky expres

Vychutnáte si jazdu historickým vláčikom po unikátnej historickej trati v kraji legendárneho zbojníka Jakuba Surovca.

Partneri projektu

Kúpou cestovných lístkov na zážitkové vlaky aktívne podporujete a pomáhate záchrane, ochrane a zveľaďovaniu prírodného, kultúrneho a historického dedičstva Banskobystrického kraja v súlade s nosnými produktovými líniami Krajskej organizácie cestovného ruchu Banskobystrický kraj Turizmus. Ďakujeme!